KALİTE İHTİYACINIZI KARŞILAYACAK ŞEKİLDE YAPILANDIK

KISA SÜREDE SONUÇ

KALİTE

Alıcıların / satıcıların beklediği kaliteyi garanti etmek için üretim, paketleme, yükleme süreçlerinde, ürünler kalite açısından sözleşme yükümlülüklerini yerine getirmelidir. Hera gemi gözetim, tüm belirtilen gerekliliklere uygunluğu temin etmek için kapsamlı kalite kontrol sunmaktadır.

YÜKLEME ÖNCESİ KONTROL

Müşterilerin talepleri doğrultusunda, uluslar arası standartlarca onaylanmış güncel ekipmanlarla donanımlı, yüksek kalifiyeli Sörveyörlerimiz, 7 gün / 24 saat / 365 gün prensibi ile tüm tahmil tahliye süreci boyunca hazır bulunularak, tüm genel kargo tipi ürünlerin kontrolleri itina ile yapılmaktadır. Ekibimiz, yükleme öncesi Ultrasonic ekipmanlarını kullanarak, gemi ambar kapaklarının kontrollerini yapmaktadır. Ayrıca, gemi ambarlarının yükleme öncesi boş uygunluk kontrolleriyle de kargoların kondisyonları, deniz suyu kalıntısı yönünden de, AGNO3 kullanılarak kontrol edilir. Gemi ambar kapak contaları, drenaj kanalları, manholler ve ambar kapaklarındaki tüm birleşim noktaları Sörveyörlerimiz tarafından itina ile kontrol edilerek müşterilerimizin hakları korunacak şekilde önlemler alınması yönünde zamanında müdahalelerle yapılır. Bu safhaları gösteren dijital çekilmiş fotoğraflar final raporumuza eklenir.

DRAFT SURVEY GÖZETİMİ

Kuru dökme yüklerin gemi ile ithalat ve ihracatında malların yüklenmesinde ve/veya boşaltılmasında çok yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Suyun kaldırma kuvveti prensibinden yola çıkılarak, gemideki bir takım stabilite cetvellerinin yardımı ile geminin boş ve dolu vaziyetteki ağırlığının hesaplanarak mal miktarının bulunmasıdır. Draft Survey bir çok ülkenin gümrüğü tarafından kabul gören bir tartım metodudur. Hera gemi gözetim ve danışmanlık hizm. Ltd. şti’nin işin ehli personelleri (surveyorlar) sizin adınıza güvenilir draft survey hizmeti sunmaktadır.

HAM PETROL VE KİMYASALLAR

 • Gemi / Sahil Ölçümleri,
 • Hat Deplasmanı,
 • Numune Alma (Sahil ve Gemiden),
 • Muhtelif Analizler,
 • Hat Transfer kontrolleri,
 • Markalama ve Katkı kontrolleri,
 • Sahil Tanklarının Kalite ve Miktar açısından kontrolleri,
 • Stok kontrolleri ve müşterilerin haklarını savunan yazışmaların zamanında yapılması.

MİKTAR GÖZETİM

Ağırlık ve miktar tespiti; kantar tespiti, araç takibi ve puantaj. Ticari yüklerin alım satımında tarafların üzerinde mutabık kalmaları için yükün miktarı tespit edilir. Hera gemi gözetim ve danışmanlık hizm. Ltd. şti., üretim ve yükleme aşamalarında ticari ve fiziksel risklerin minimize edilmesini amaçlamaktadır.

HASAR TESPİT

Kargonuzun yükleme, tahliye, taşıma esnasında oluşan her türlü hasar/bozulma durumlarının tespiti, analizi ve raporlanması hizmeti ile zarar görmüş mal ve ürünlerden dolayı, muhtemel finansal kayıplarınızı azaltmanıza yardımcı oluruz. Hasarın kaynağı, derecesi ve hasarın daha fazla büyümemesi için ne gibi tedbirler alınması gerektiği tespit edilir.

AMBAR DURUM GÖZETİMİ

Alıcılar veya satıcılar, yükleme öncesinde ambarın denetlenmesi için gözetim hizmetinden faydalanırlar. Bu sayede tüm taraflar yükün herhangi bir şekilde kirlenmeyeceğinden veya gemi kusurları nedeniyle hasar görmeyeceğinden emin olur. Hera gemi gözetim ve danışmanlık hizmetleri Ltd. Şti sörveyörleri tüm sürecin resmini çeker, belgelendirir ve karşılaştıkları sorunları raporlar. Değerlendirme bitince de ambarın durumu ile ilgili uluslararası geçerliliği olan bir gözetim sertifikası verirler.

PROJE KARGO

Ağırlığı ve/veya ölçüleri itibariyle standart araç ve ekipmanlar kullanılarak (TIR, konteyner, vb..) taşınması mümkün olmayan gabari dışı yüklerin lojistiğinde özellikli nakliye, vinç, montaj gibi çözüm ve elleçleme gerektiren, denizyolu, karayolu, havayolu taşımacılığını vasıtaları kullanılmaktadır.

Sektörel olarak özel elleçleme kriterleri olan, özel bir operandum gerektiren işler de Proje Kargo taşımacılığı altında takip ediliyor. (savunma sanayii yükleri, sondaj sahası lojistiği, kuru yük kiralama, fabrika sökme taşıma vb.).

Hera Gözetim olarak hem yurtiçi, hem uluslararası Proje Kargo taşımacılığında hizmet verdiğimiz alanlar ;

 • Port Kaptanlık Hizmetleri,
 • İstif Planları Hazırlanması,
 • Hazırlanan plana uygun yükleme yapılmasının sağlanması,
 • Yükleme veya tahliye esnasında hasar tespitleri yapılması,
 • Etiket/Numaralandırma kontroleri,
 • Yükün Paket Listesine uygun yüklenmesinin sağlanması,

Detaylı bilgi ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TELEFON & FAX

(pbx) +90 (232) 616 50 51

ADRES

Kazım Dirik Mh. 370 Sk. No: 11/1 Aliağa – İzmir/Türkiye

IC POSEIDON LTD

Gürcistan, Batum / Kutaisi Cd. No:11 S/C 445463338

MAİL

info@herainspection.com